צלילי קסם עונה 2015-2016

עונה חדשה לסדרת הילדים האהובה "צלילי קסם" עם ניצה שאול

עולם המוסיקה דרך נגינה, שירה, ריקודים וסיפור ילדותם של המלחינים הגדולים.
הסדרה כולה בעריכתה ובהנחייתה של ניצה שאול, בשיתוף נגנים, רקדנים, זמרים מהשורה הראשונה בישראל וכן בעיצוב תלבושות מרהיבות. חוויה רב תחומית לילדים ולהורים.
הצטרפו לחגיגה הקלאסית הגדולה במדינה עם עשרות אלפי ילדים והורים מאושרים!

 

לרכישת מנוי צלילי קסם 2015-16 במשכן לאמנויות הבמה לשעה 18:30 בהנחת 10% בחר מהבר כאן (הירוק) את מספר המנוים אותם תרצה לרכוש- לאחר הרכישה יש למסור לנו את היום והשעה המועדפת או דרך צור קשר או בטלפון 03-5733001

לרכישת מנוי צלילי קסם 2015-16 במשכן לאמנויות הבמה לשעה 17:00 יש לבחור מהבר (כאן למטה בסגול) את מספר המנוים אותם תרצה לרכוש- לאחר הרכישה יש למסור לנו את היום והשעה המועדפת או דרך צור קשר או בטלפון 03-5733001

"ריקודים, זיקוקים ושפע תלתלים" – סיפור ילדותו של גיאורג פרידריך הנדל

 

הנדל הקטן חלם מגיל מאד צעיר להיות מוסיקאי. אביו הקפדן שהיה רופא לא הסכיםNiza Shaulיוסי צבקר-צלם (83)מוקטן בשום אופן. הוא טען שמוסיקה היא מקצוע עלוב המיועד לקבצנים ומשרתים. דודה אנה המקסימה הצילה את הנדל הקטן וקנתה לו פסנתר קטן אותו היא החביאה בעליית הגג. הוא לא ויתר גם אחרי שהתגלה הפסנתר והצליח להגיע לחצרו של הדוכס. הנדל הקטן ניגן לפני הדוכס וזה הכריח את אבא שלו להרשות לו ללמוד מוסיקה בצורה מסודרת. תקופת הבארוק המדהימה- תלבושות מרהיבות ופיאות…המון פיאות כל אחת גדולה מחברתה…

בהשתתפות נגנים ורקדנים

"ד"ש מהעולם החדש" – סיפור ילדותו של אנטונין דבוז'אקNiza Shaulיוסי צבקר-צלם (141)מוקטן

טוניק דבוז'אק הקטן נולד בצ'כיה בחבל בוהמיה. כולם בבוהמיה שרו ניגנו ורקדו ריקודי עם. טוניק הקטן נלחם להיות מוסיקאי ולא קצב או בעל פונדק כמו אביו. הוא היה משוגע על רכבות וספינות קיטור. במופע מחולות עם סוחפים מסלובניה וקטעים משעשעים.

בהשתתפות נגנים ורקדנים

"על מה זמזמה הדבורה?" – סיפור ילדותו של ניקולאי רימסקי קורסקובNiza Shaulיוסי צבקר-צלם (175)מוקטן

 

מי לא מכיר את "מעוף הדבורה"? מי אינו מתמוגג מהמוסיקה המכשפת של שחרזדה?

יצירות אלה ורבות אחרות הולחנו מתוך ליבו של אחד מגדולי מלחיני רוסיה – ניקולאי רימסקי קורסקוב.

כבר בגיל 3 הקיש מקצבים על תוף צעצוע בדיוק מפתיע, דבר שהפך לשעשוע משפחתי. מהר מאד הצטרף בשירה ובנגינה בפסנתר לאבא ואמא וידע לנחש איזה תו מנוגן מבלי להביט. בגיל 9 החל להלחין מוסיקה בלי ידע בסיסי. הוא העריץ את בני משפחתו שהיו קצינים בחיל הים ושנים התלבט בין אהבת הים לאהבת המוסיקה. למזלנו המוסיקה ניצחה.

במופע יצירות סוחפות , ריקודים ושירים

בהשתתפות זמרים, נגנים ורקדנים

"חלומות בהקיץ"  –   סיפור ילדותו של מנדלסוןNiza Shaulיוסי צבקר-צלם (30)מוקטן

פליכס מנדלסון הקטן היה ילד מחונן. כל מה שהוא עשה בא לו בקלות. הוא בא ממשפחה מאד עשירה והייתה לו ילדות מאושרת. הוא היה ילד יפיפה ושובב גדול. לילה אחד הוא עלה על הגג ויילל כמו חתול, הוא זרק קליפות  בננה על החלון של רוזנת מכובדת…היה לו דמיון עשיר והוא בילה בעולם האגדות שלו. משום כך הוא אהב את המחזה "חלום ליל קיץ" של שייקספיר, לו כתב מוסיקה נפלאה.

בהשתתפות נגנים ורקדנים רקדנים.

"סטפס בדרך לברודווי" סיפור ילדותו של ג'ורד' גרשוויןNiza Shaulיוסי צבקר-צלם (179)מוקטן

 

בניו יורק בתחילת המאה שעברה לא היו פארקים, או גני שעשועים ולכן לא הייתה ברירה אלא לשחק ברחוב. גרשווין הקטן אהב קרבות רחוב, משחקי כדור ויותר מכל להחליק על סקטים. הוא החליק משכונה לשכונה עד שהגיע לסמטאות של הארלם, שם הוא שמע את המוסיקה ששנתה את חייו, שם נגנו את הדבר החדש והמדליק של אותם ימים – הג'אז. מוסיקה מתוך "אמריקאי בפריס", "פורגי ובס", רפסודיה בכחול" והלהיטים מסרטי פרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס.

בהשתתפות הרכב ג'אז, זמרת ורקדנים.

לרשימת התאריכים והמקומות למופעי צלילי קסם 2015-16 לחץ כאן

לרשימת התאריכים והמקומות לפי מופעים לחץ כאן

סגירת נגישות