אודות

"צלילי קסם"

מוקטן חלום ליל קיץ- צלילי קסם- יוסי צבקר-צלם  ( 66)

סדרת " צלילי קסם" של האופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה ת"א, בהנחייתה ועריכתה של ניצה שאול היא סדרה מיוחדת במינה שמגישה את סיפורי הילדות שלגדולי המלחינים הקלאסיים. מעלה הפקות מלאות עם שירה, ריקודים ומוסיקה חיה על סיפורי ילדותם של גדולי המלחינים, בגובה העיניים ובמרחק נגיעה. הסדרה חוגגת את העונה  ה- 14. ניצה שאול על הסדרה: "ילדים מוכנים לקבל כל סוג של מוסיקה, מחול ואמנות פלסטית במידה וישכנע אותם באמינות שלו. הם מרגישים בחוש בריא, באינטואיציה, אפילו בגיל הרך, שמופע אמנותי בכל פורמט שהוא מעשיר אותם ומרומם את רוחם. דרך הסדרה האמת של המלחין עוברת דרך 600 שנה הישר ללבו של הילד. בכל תקופה קיים המלחין שהקדים את זמנו, זה שפתח את הדלת לתקופה שלמה ולסגנונות שונים, נער שחלם להמציא סגנון חדש. כל אלה עשו זאת משום שלא יכלו אחרת".

 

 ניצה שאול

ניצה שאול

ניצה שאול

ניצה החלה את הקריירה שלה בלהקת פיקוד המרכז בתקופת שירותה בצבא והשתלמה בפסנתר, גיטרה קלאסית ופיתוח קול. היא המשיכה בתיאטרון העממי ובתיאטרון הקאמרי, שם זכתה לאחר עונה במלגה מטעם קרן התרבות אמריקה ישראל ללימודים בלונדון.

היא למדה ב- RADA   האקדמיה המלכותית לאומנויות הבמה וב  -Drama Center  .

הופעת הבכורה שלה בווסט אנד בלונדון הייתה במחזה האחרון של טנסי וויליאמס –

The Red Devil Battery Sign""     שבחר בה אישית לשחק במחזה.

ניצה שאול בנתה לעצמה קריירה של שחקנית בינלאומית בעולם הסרטים והטלביזיה.

היא קבלה את התפקיד הראשי בסדרה היוקרתית "קסלר" של ה –BBC  (שנמכרה ליותר מעשרים ארצות). כמו כן שחקה בתפקידים ראשיים בסדרות טלביזיה רבות ביניהן: "רדיו" של TVS, Cat's eyes" " של ITV, הופעת אורח בסדרה המיתולוגית – ""Dr. Who   של

ה BBC  שם ככבה בסדרות מצליחות כמו "Star Cops"  ו- "East Enders".

ברשת הטלוויזיה הגרמנית- ZDF הופיעה במחזמר "המגילה".

ניצה ככבה במספר רב של סרטים ביניהם:  " גבעת חלפון", "סנוקר", "שרגא קטן", "העיט",

להמשך קריאה לחץ כאן

"עד ספטמבר" והסרט שזכה ב"גלובוס הזהב" – "השוטר אזולאי".

ניצה מתמחה גם בתפקידי "מספר-זמר" ביצירות מוסיקליות מיוחדות. היא הופיעה עם תזמורות סימפוניות בארצות הברית, ניו -זילנד, שוודיה. גרמניה וישראל ביצירות מאת: מנדלסון, סטרווינסקי, פרוקופייב, גרובר, וולטון ואחרים.

בארץ הופיעה ניצה כקריינית – זמרת עם תזמורות כמו "התזמורת הקאמרית הקיבוצית",598877_1398732783689214_72839278_n

"הקאמרטה הישראלית", "הסינפונייטה הישראלית באר שבע" ביצירות כמו "חלום ליל קיץ" של מנדלסון, "הנסיך המאושר" של יאן באך, "פאסאד" של וולטון – יצירה שביצעה גם בפסטיבל ישראל בערב שהוקדש למלחין.

הופעתה ביצירה "פרנקנשטיין!!" (על פי בקשה אישית של המלחין – ה. ק. גרובר) כשנסוניירית זכתה לשבחים בארץ ובעולם. בצוע הבכורה בארץ היה בפסטיבל ימי המוסיקה בכפר בלום.

ניצה הופיעה גם בסדרות קונצרטים לנוער אותם כתבה וביימה עם "התזמורת הקאמרית הישראלית", ובקונצרטים אותם  ערכה והגישה עם "התזמורת הפילהרמונית הישראלית".

ניצה מעורבת בצורה פעילה בשטח ההפקה של סדרות וידאו וטלביזיה. היא כתבה ביימה והפיקה את קלטות הוידאו של מוסיקה קלאסית לילדים  – "דו רה מי פה" שהופצו באלפי קלטות בארץ ובאירופה.

ניצה יצרה והגישה שתי סדרות מוסיקה ל"רשת" בערוץ 2 : "בקצה השרביט" – מוסיקה קלאסית ממבט אישי, והסדרה הפופולרית "מוסיכיף" – הפנינג של מוסיקה קלאסית לילדים עם תזמורת "סימפונט רעננה" אשר הופצה גם היא באלפי קלטות. במשך שלוש שנים היא ערכה וביימה את שידורי הפרומו ל"תזמורת הפילהרמונית הישראלית" בערוץ 2.

ניצה השתתפה בסדרות טלביזיה רבות ביניהן : "פלורנטין", "רמת אביב ג'", "אסתי המכוערת", "אלביס","אולי הפעם", בסדרה "רוקדים עם כוכבים", בה זכתה במקום השלישי המכובד ולאחרונה בסדרה החדשה "שטיסל". היא השתתפה גם במחזמר "כמו בסרט", המבוסס על שירים מתוך הסרטים הישראלים מכל הזמנים, שהוקרן בטלביזיה ויצא למסע הופעות מוצלח בארה"ב.

ניצה יצרה סדרה של קונצרטים חיים למשפחה -"צלילי קסם" עבור "בית האופרה במשכן לאומנויות הבמה" בתל אביב – מופע מרהיב עם נגנים ורקדנים בו היא כותבת, עורכת, מביימת ומגישה את הסדרה שזוכה זו העונה החמש עשרה בהצלחה גדולה ובשבחי הביקורת. הסדרה מקיפה את סיפור ילדותם של  למעלה מ 40 מלחינים גדולים מכל הזמנים וסגנונות שונים במוסיקה. בסדרה משתתפים מיטב הנגנים והרקדנים בארץ. המופע האחרון בעונה זו מוקדש למלחין הישראלי סשה ארגוב.

בשבוע הספר האחרון יצא  הספר השמיני שכתבה ניצה בהוצאת "מודן": "הדג בנהר שוחה ושר" – סיפור ילדותו של המלחין שוברט. כמו שבעת ספריה הראשונים: "המופע הענק של מוצארט הקטן", "יוהן שטראוס – מלך הולס", "ויולדי – ג'ינג'י כל עונות השנה","היידן – אל תמשוך לי בצמה", "בטהובן הקפדן היה פעם קטן", דבוז'ק- "ד"ש מהעולם החדש", ברהמס – "הים שר בלבן". הספר התשיעי בדרך: ביזה – "כולם אוהבים את כרמן", גם הוא  מבוסס על הסדרה "צלילי קסם".

 

סגירת נגישות